Program SME Fund 2024 – granty na ochronę praw własności intelektualnej

Ideas Powered for business SME Fund to program dotacji mający na celu pomoc małym i średnim przedsiębiorstwom (MŚP) z siedzibą w UE w ochronie ich praw własności intelektualnej. Fundusz MŚP to inicjatywa Komisji Europejskiej realizowana przez Urząd Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej (EUIPO). Tegoroczna odsłona działa od 22 stycznia 2024 r. do 6 grudnia 2024 r.

Fundusz MŚP oferuje 4 różne vouchery, które można wykorzystać do ubiegania się o zwrot kosztów działań związanych z własnością intelektualną. Obejmują one zgłoszenia znaków towarowych, wzorów, patentów i odmian roślin oraz usługi IP SCAN. W zależności od kraju lub regionu można zaoszczędzić nawet 75% na aplikacjach IP Right i 90% na IP Scan. Dopłata wynosi w zależności od wybranego bonu od 1 tys. do 3,5 tys. euro.

Ilość środków jest ograniczona, a dotacje przyznawane są zgodnie z kolejnością zgłoszeń. Budżet przeznaczony na tegoroczną edycję wynosi 20 mln euro.

Strona Funduszu – https://www.euipo.europa.eu/pl/discover-ip/sme-fund

Zainteresowanych przedsiębiorców z Pomorza zapraszamy do kontaktu z naszym ośrodkiem pod adresem e-mail een@swp.gda.pl oraz nr. telefonu 600 421 420.

Fundusz dla MŚP oferuje wsparcie finansowe dla firm z siedzibą w Unii Europejskiej, . Wniosek może złożyć właściciel, pracownik lub upoważniony przedstawiciel zewnętrzny działający w ich imieniu. Dotacje są przyznawane MŚP, a zwrot kosztów jest zawsze przekazywany bezpośrednio na rachunek bankowy MŚP.