PARP: Wyroby medyczne na rynku Unii Europejskiej – film szkoleniowy

Zapraszamy do obejrzenia filmu szkoleniowego o nowym Rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2017/745 z dnia 5 kwietnia 2017 r. w sprawie wyrobów medycznych.

Rozporządzenie zastąpi dotychczasowe dyrektywy unijne dotyczące wyrobów medycznych, tworząc w całej Unii Europejskiej jednolite regulacje prawne w zakresie wyrobów medycznych – będzie stosowane bezpośrednio w każdym kraju członkowskim Unii Europejskiej.

Pierwotnie rozporządzenie miało być stosowane od maja 2020 roku, jednak 23 kwietnia 2020 r. Rada i Parlament Europejski przyjęły odroczenie stosowania o rok, aby umożliwić instytucjom zdrowia publicznego oraz podmiotom gospodarczym w państwach członkowskich priorytetowe potraktowanie walki z pandemią SARS-Cov-2.

Rozporządzenie ma być ostatecznie stosowane od 26 maja 2021 r.

Dla przedsiębiorców zainteresowanych ww. tematem przygotowaliśmy szkolenie, które poprowadziła Roksana Strubel, związana z Kancelarią Kondrat i Partnerzy. Specjalizuje się w obszarze Life Science: prawie farmaceutycznym, żywnościowym i medycznym. W swojej codziennej praktyce zajmuje się obsługą prawną firm z branż regulowanych, doradztwem podmiotom odpowiedzialnym: hurtowniom farmaceutycznym i aptekom. Zapewnia również wsparcie prawne dla wytwórców, importerów i dystrybutorów wyrobów medycznych.

Doświadczenie zawodowe zdobywała w kancelariach we Wrocławiu i Dublinie. Jest członkiem Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie.

Agenda:

  1. Nowe rozporządzenie w sprawie wyrobów medycznych.
  2. Projekt nowej ustawy o wyrobach medycznych.
  3. Cel nowych regulacji.
  4. Klasyfikacja wyrobów medycznych.
  5. Różnice pomiędzy wyrobem medycznym, produktem leczniczym i suplementem diety.
  6. Zapobieganie wystąpienia niedoborów lub opóźnień w dostawie wyrobów medycznych o kluczowym znaczeniu.
https://youtube.com/watch?v=HYooccLOWt4%3Flist%3DPLynE-SBIVdGrNU04eKmN1x9vOAHdgdqMQ

Dodatkowo udostępniamy prezentację ze szkolenia w postaci pliku pdf.

Film został przygotowany przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości w ramach projektu Enterprise Europe Network „Szkoła dla Eksportera”. Zapraszamy do obejrzenia pozostałych filmów, które dla Państwa przygotowaliśmy.

Pliki do pobrania

Za: https://www.parp.gov.pl/component/content/article/69435:wyroby-medyczne-na-rynku-unii-europejskiej-film-szkoleniowy