Nowy kurs Akademii PARP: „ABC Zarządzania Projektami IT”

Czym różni się model kaskadowy od przyrostowego? Czy metodologia to to samo co metodyka? Co to jest jest Agile, Scrum i Kanban? Wielu osobom wydaje się, że świat projektów IT (z ang. „Information Technology”) jest dostępny tylko dla specjalistów z branży, chociażby z uwagi na użycie „specyficznego” języka. Jednakże, co udowadnia m.in. najnowszy kurs Akademii PARP, nie zawsze musi tak być. Niejednokrotnie fakt nie bycia specjalistą w danej dziedzinie może być mocną stroną PM-a (z ang. Project Manager), czyli właśnie osoby koordynującej realizację projektu.

Projekt informatyczny jak każdy inny projekt jest tymczasową działalnością podejmowaną w celu wytworzenia unikalnego wyrobu lub dostarczenia unikalnej usługi. Każdy projekt ma określony zakres, czas i budżet. Specyfika projektu informatycznego wynika przede wszystkim z jego zakresu. Projektem IT może być przykładowo wytworzenie nowego lub modyfikacja istniejącego oprogramowania albo wdrożenie nowej lub modyfikacja istniejącej infrastruktury IT. Projekty informatyczne często różnią się pod wieloma względami od projektów „nieinformatycznych”. Cykl życia projektu IT zwykle składa się z etapów, które nie mają miejsca w innych projektach.

Fabuła kursu oparta jest o zawodowe perypetie trzydziestoletniej Marii, która wraca na rynek pracy po dosyć długim urlopie związanym z wychowywaniem dzieci. Wraz z grupą przyjaciółek (poznanych przy piaskownicy, gdy ich dzieci razem się bawiły) postawiają wziąć sprawy w swoje ręce. Podejmują decyzję się przebranżowić i wejść do branży IT – a w dalszej przyszłości założyć własny software house.

Maria, jako organizacyjna mistrzyni, widzi się w roli kierowniczki projektów. Zaczyna od wyjazdu na konferencję dla project managerów (PM), gdzie uczestniczy w wielu ciekawych prelekcjach i warsztatach, a także poznaje ekspertów. Wydaje się, że to doskonały start! Kurs to jakby relacja z konferencji dla PM-ów zrealizowana z perspektywy Marii, okraszona merytorycznymi, a jednocześnie lekkimi i pełnymi pozytywnej energii oraz inteligentnego humoru sytuacjami i dialogami.

Dzięki udziałowi w kursie „ABC Zarządzania Projektami IT” dowiesz się:

  • jaka jest specyfika projektów IT oraz jakie są najczęstsze przyczyny porażek i sukcesów w projektach informatycznych,
  • na czym polega praca kierownika projektu,
  • jakie są podstawowe sposoby realizacji projektów (modele rozwojowe),
  • jakie metodyki realizacji projektów informatycznych obowiązują w poszczególnych modelach rozwojowych.

Odwiedź podstronę nowego kursu, aby dowiedzieć się więcej – kliknij tutaj.

Zapraszamy do śledzenia strony Akademii PARP, na której będziemy informować o premierach kolejnych kursów. Wejdź na stronę główną Akademii PARP i zapisz się już dziś na wybrane kursy e-learningowe! Nasza oferta jest całkowicie bezpłatna.

Ukończenie każdego z kursów online daje możliwość uzyskania certyfikatu bez wychodzenia z domu.

Za:

https://www.parp.gov.pl/component/content/article/85123:nowy-kurs-akademii-parp-abc-zarzadzania-projektami-it