Ruszają dotacje z EENergy! Do zdobycia 10 tys. euro na zmniejszenie zużycia energii w firmie

Wystartował projekt EENergy dla firm z sektora MŚP, które chcą wdrożyć działania mające na celu zmniejszenie zużycia energii, a tym samym śladu węglowego. W sumie 900 firm z całej UE może liczyć na bezzwrotną dotację w kwocie 10 tysięcy euro! Celem dotacji jest poprawa efektywności energetycznej przedsiębiorstwa (w tym budynków, procesów i linii produkcyjnych) o 5 procent (mierzona 5 % redukcją energii w KWh) poprzez:

  • szkolenia,
  • doradztwo (np. konsultacje techniczne, audyty energetyczne)
  • lub inwestycje (np. świadectwa energetyczne, instalacje systemów energii odnawialnej)

Kto może ubiegać się o dofinansowanie?

Do dofinansowania kwalifikuje się każda firma, która spełnia kryteria europejskiego MŚP (wg. unijnej definicji MŚP), działa na rynku i została założona przed 1 stycznia 2023 roku oraz wykazuje zdolność do wdrożenia na poziomie operacyjnym i technicznym planowanych działań w zakresie efektywności energetycznej. Mile widziane wnioski od firm z branż energochłonnych. Dotacje są finansowane w 100 procentach i nie podlegają zwrotowi.

Sprawdź czy Twoja firma spełnia kryteria europejskiego MŚP

W jaki sposób ubiegać się o dofinansowanie?

Jeśli chcesz ubiegać się o dotację z EENergy skontaktuj się z naszym ośrodkiem, pomożemy opracować Ci koncepcję ograniczenia zużycia energii, którą następnie zgłosisz za pośrednictwem strony internetowej projektu.

Wnioski można składać od 1 lutego 2024.