RCITT: Webinar „Transformacja cyfrowa dzięki EDIH: Jak zyskać dostęp do zaawansowanych technologii?”, 7 maja 2024 r.

W imieniu ośrodka Enterprise Europe Network przy Regionalnym Centrum Innowacji i Transferu Technologii w Szczecinie zapraszamy na webinarium pn. „Transformacja cyfrowa dzięki EDIH: Jak zyskać dostęp do zaawansowanych technologii?” nt. bezpłatnego wsparcia w zakresie wdrażania zaawansowanych technologii cyfrowych, jakie firmy z sektora MŚP mogą otrzymać od tzw. EDIH-ów (European Digital Innovation Hubs), czyli Europejskich Centrów Innowacji Cyfrowych.

Zapisy: https://innowacje.zut.edu.pl/wydarzenia/transformacja-cyfrowa-dzieki-edih-jak-zyskac-dostep-do-zaawansowanych-technologii

Utworzenie sieci EDIHów (ang. European Digital Innovation Hubs, pl. Sieć Hubów Innowacji Cyfrowych) otworzyło nowe możliwości w zakresie pozyskania i wdrożenia zaawansowanych rozwiązań technologicznych, do których firmy do tej pory nie miały dostępu. Pozwalają one nawiązania współpracę z dostawcami rozwiązań i jednostkami naukowymi w celu rozwiązywania konkretnych problemów, wyszukiwania konkretnych ścieżek rozwoju oraz wsparciu w procesie transformacji cyfrowej. A to wszystko bezpłatnie!

Uczestnicy webinaru:

  • poznają konkretne przykłady usług oferowanych przez EDIH (m.in. doradztwo techniczne, testowanie rozwiązań, wsparcie przy wdrożeniu nowych technologii, szkolenia);
  • dowiedzą się kto może skorzystać z tych usług;
  • oraz poznają warunki i zasady korzystania ze wsparcia EDIH.

Webinar poprowadzą

  • Anna Pająk – Dyrektor Działu Programów Zrównoważonego Rozwoju Przemysłu, w Platforma Przemysłu Przyszłości. Od roku 2020 związana z Platformą Przemysłu Przyszłości, gdzie odpowiada za wdrażanie projektów wspierających transformację cyfrową przedsiębiorstw oraz współpracę z Polską Siecią Hubów Innowacji Cyfrowych. Posiada szerokie doświadczenie w realizacji projektów biznesowych i badawczo-rozwojowych dotyczących m.in. dojrzałości cyfrowej, zagadnień przemysłu 4.0, foresightu oraz budowania kompetencji organizacyjnych z wykorzystaniem metod studiów nad przyszłością. Kierownik projektu i członek Rady Programowej Konkursu Fabryka Przyszłości. Doktor nauk społecznych w dyscyplinie ekonomia i finanse.
  • Krzysztof Pietrusewicz – Koordynator EDIH HPC4Poland w Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym (partner). Ekspert w dziedzinie standaryzacji i normalizacji w kontekście przemysłu 4.0, nowych modeli biznesowych, oprogramowania do prototypowania i wprowadzania produktów. Trener doradców metody ADMA. Doradca metody ADMA. Nauczyciel akademicki. Od 1997 roku (pierwszego roku studiów magisterskich na kierunku automatyka i robotyka) związany z zagadnieniami programowania sterowników PLC/PAC, cyfrowych serwonapędów obrabiarek do metalu sterowanych numerycznie, projektowaniem systemów z zastosowaniem modeli oraz inżynierią systemów (MBSE/MBD). Od roku 2012 doktor habilitowany nauk technicznych w dyscyplinie automatyka, elektronika i elektrotechnika.

Agenda

09:00-09:50 Sieć EDIH w Polsce – dla kogo działamy i jak można skorzystać z usług

Anna Pająk, Fundacja Platforma Przemysłu Przyszłości

09:50-10:30 Działania i usługi EDIH na przykładzie EDIHa HPC4Poland

Krzysztof Pietrusewicz, EDIH HPC4Poland

10:30-11:30 Sesja Q&A

Organizator:

Regionalne Centrum Innowacji i Transferu Technologii
ul. Jagiellońska 20-21
70-363 Szczecin
Polska

Kryteria rekrutacji – webinar dla przedsiębiorców, przedstawicieli uczelni wyższych, jednostek badawczych, fundacji i stowarzyszeń oraz instytucji publicznych.