Uwaga na podmioty powołujące się na współpracę z PARP

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ostrzega przed ofertami firm, osób i organizacji, które bezprawnie wykorzystują wizerunek PARP i powołują się na współpracę lub partnerstwo z PARP.

W Internecie (w tym w social mediach) co jakiś czas pojawiają się oferty osób lub firm, które (promując swoje usługi) informują o współpracy lub działaniu w imieniu PARP. Korzystają przy tym często w sposób nieuprawniony z logotypu Agencji.

Autorzy tych informacji wprowadzają w błąd, sugerując m.in. możliwość uzyskania dotacji lub skorzystania z usług doradztwa. Dlatego prosimy odbiorców tych treści o zachowanie wzmożonej ostrożności.

Przypominamy, że pełna oferta Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości dostępna jest wyłącznie na stronie internetowej www.parp.gov.pl. Dla przedsiębiorców jest dostępna również infolinia. Konsultanci czekają od poniedziałku do piątku w godz. 8:30-16:30 pod nr tel.: (+ 48) 22 574 07 07 oraz 801 332 202, LiveChat dostępnym na www.parp.gov.pl oraz skrzynce e-mail: info@parp.gov.pl.

Jeśli natomiast przedsiębiorca planuje nawiązanie współpracy z podmiotem trzecim (powołującym się na współpracę z PARP) sugerujemy najpierw uzyskanie  informacji na temat przedmiotu umowy zawartej z PARP (nr umowy, data zawarcia, warunki). W przypadku wątpliwości poprzez kontakt z infolinią można sprawdzić, czy dany podmiot faktycznie i w jakim zakresie współpracuje z PARP.

Ponadto, listy podmiotów (m.in. Operatorów), które realizują działania na rzecz przedsiębiorców w ramach programów prowadzonych przez PARP znajdują się na stronach konkursów:

Zachęcamy do aktywnego śledzenia polityki informacyjnej PARP oraz zmian dokonywanych na stronie internetowej.

Baza Usług Rozwojowych www.uslugirozwojowe.parp.gov.pl

Pytania dotyczące ofert (oraz firm) szkoleniowo-doradczych, dostępnych na platformie administrowanej przez PARP, można zadać poprzez infolinię PAPR oraz drogą elektroniczną: info_uslugirozwojowe@parp.gov.pl.

Jednocześnie informujemy, że wykorzystanie logo PARP każdorazowo wymaga zgody Agencji. Zasady wykorzystania znaków graficznych opisane są w Księdze identyfikacji wizualnej PARP.

Za: https://www.parp.gov.pl/component/content/article/70129:uwaga-na-podmioty-powolujace-sie-na-wspolprace-z-parp