Startuje Anti-COVID offer by Polish Business – cyfrowa platforma MSZ wspierająca polskich przedsiębiorców na zagranicznych rynkach

Ministerstwo Spraw Zagranicznych uruchomiło platformę Anti-COVID Offer by Polish Business, mającą na celu wsparcie eksportu polskich produktów, w szczególności innowacyjnych i zaawansowanych technologicznie.

Jak podkreślił wiceminister Jabłoński, zakładka ANTI-COVID Offer powstała z myślą o zebraniu w jednym miejscu informacji o produktach i rozwiązaniach oferowanych przez polskich przedsiębiorców i naukowców, które mogą okazać się przydatne w walce z  pandemią COVID-19 i w przeciwdziałaniu jej skutkom. – Dokładamy starań, by jak najszerzej promować przy tej okazji polski biznes i nowatorskie rozwiązania z obszaru wysoko zaawansowanych technologii. Pamiętamy też o tym, że w wyniku kryzysu spowodowanego pandemią przerwane zostały np. łańcuchy dostaw artykułów żywnościowych do niektórych krajów i regionów świata. Stąd rubryka z artykułami rolno-spożywczymi – odnotował wiceszef polskiej dyplomacji.

MSZ uruchomiło również na swoim portalu specjalną stronę adresowaną do importerów. Są na niej zamieszczane i na bieżąco aktualizowane informacje o obowiązujących w 119 krajach ograniczeniach w eksporcie np. środków ochrony osobistej, włóknin i urządzeń do dekontaminacji. Na stronie uruchomiono również ważną zakładkę dot. logistyki dostaw z przydatnymi informacjami o możliwościach realizacji dostaw do Polski.

Zainteresowane firmy i inne podmioty zapraszamy do zgłaszania swoich ofert do zamieszczenia na stronie, poprzez kontakt z MSZ pod adresem: anti-covid.offer@msz.gov.plZa: https://www.een.org.pl/component/content/article/61237:startuje-anti-covid-offer-business-cyfrowa-platforma-msz-wspierajaca-polskich-przedsiebiorcow-na-zagranicznych-rynkach