Seminarium „Umowy w obrocie gospodarczym”, 6 listopada 2019 r., Gdański Park Naukowo-Technologiczny

Pomorski ośrodek Enterprise Europe Network przy Stowarzyszeniu „Wolna Przedsiębiorczość” zaprasza przedsiębiorców, zainteresowanych poznaniem praktycznych wiadomości o zasadach związanych z przygotowaniem i zawieraniem umów w obrocie gospodarczym, na bezpłatne seminarium „Umowy w obrocie gospodarczym”.

Podczas spotkania omówione zostaną reprezentacja stron, forma umowy, skuteczne sposoby zabezpieczania wykonania umowy i in.

Seminarium odbędzie się 6 listopada 2019 roku w sali C budynku C Gdańskiego Parku Naukowo-Technologicznego, ul. Trzy Lipy 3, Gdańsk

ZAPISY NA SEMINARIUM – https://evenea.pl/event/umowy/index/krok-2

Główne zagadnienia:
Jak czytać umowy i gdzie szukać pułapek?
Jakie klauzule umowne ułatwiają dochodzenie roszczeń?
Jak prawidłowo wprowadzić do umowy kary umowne?
Co zrobić, gdy kontrahent opóźnia się z realizacją umowy?
Co zrobić, gdy kontrahent nie płaci?
Ile kosztuje prowadzenie spraw sądowych?
Jakie zmiany w Kodeksie Cywilnym wpływają na aktualną pozycję przedsiębiorców?

Na te i inne pytania związane z zawieraniem umów i ich realizacją odpowie adwokat Anna Kujaszewska, która prostym językiem przedstawi skomplikowane zagadnienia prawne. Mec. Kujaszewska to prawnik z wieloletnim doświadczeniem w obsłudze przedsiębiorców i osób prywatnych. Dzięki wykształceniu ekonomicznemu i prawnemu doskonale rozumie przedsiębiorców i zna ich punkt widzenia. Prowadzi własną kancelarię, specjalizuje się w prawie cywilnym, handlowym, karnym i medycznym.

Program:

9:00 -9:30  Rejestracja
9:30 – 11:00    Część I – Analiza przepisów dotyczących zawierania umów, wyjaśnienie zmian w przepisach, omówienie głównych składników umowy oraz klauzul dotyczących zabezpieczenia wykonania umów.
11:00 – 11:30    Przerwa kawowa
11:30- 13:00    Część II – dochodzenie wykonywania umów, praktyczne wskazówki związane z postępowaniem przedsądowym oraz procesem. omówienie kosztów związanych z egzekwowaniem umów.
13:00- 14:00 Pytania

Szczegółowych informacji udziela Paweł Gruszkowski, pawel.gruszkowski@swp.gda.pl, 600 421 420.