Seminarium „Ochrona praw własności intelektualnej w Chinach i krajach Azji Południowo-Wschodniej”, 07.06.2018 r., Gdańsk

Stowarzyszenie „Wolna Przedsiębiorczość” serdecznie zaprasza pomorskich przedsiębiorców i ich pracowników na kolejne seminarium z cyklu „Wstęp do eksportu” organizowane w ramach projektu „Pomorski Broker Eksportowy. Kompleksowy system wspierania eksportu w województwie pomorskim”.

Seminarium „Ochrona praw własności intelektualnej w Chinach i krajach Azji Południowo-Wschodniej” odbędzie się w dniu 7 czerwca 2018 r. (czwartek), w godzinach 11.15-16.00 (rejestracja od godz. 10.00) w Gdańskim Parku Naukowo – Technologicznym, ul. Trzy Lipy 3, 80-172 Gdańsk, sala konferencyjna 010.

Program seminarium

  • Wprowadzenie: China and South-East Asia IPR SME Helpdesk w Brukseli – bezpłatna informacja dla przedsiębiorców.
  • Wstęp do ochrony praw własności intelektualnej w Chinach i krajach Azji Południowo-Wschodniej.
  • Co robić i czego nie robić w zakresie strategii ochrony praw własności intelektualnej w Chinach    i krajach Azji Południowo-Wschodniej .
  • Jakie aspekty kulturalne warto wziąć pod uwagę przy wchodzeniu na rynek chiński i krajów Azji Południowo-Wschodniej.
  • Mechanizmy prewencji i egzekwowania ochrony.
  • Pytania i odpowiedzi.
  • Indywidualne porady dla uczestniczących przedsiębiorców.

Od godziny 14.00 spotkania z brokerami eksportowymi.

Wydarzenie odbywa się w ramach projektu Pomorski Broker Eksportowy realizowanego przez Agencja Rozwoju PomorzaGdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTERRegionalna Izba Gospodarcza PomorzaPomorski Park Naukowo-TechnologicznyInvestGDA i Stowarzyszenie Wolna Przedsiębiorczość.

Prelegent

Michał Kłaczyński – prawnik z ponad dziesięcioletnim doświadczeniem zarówno w polskich, jak i międzynarodowych praktykach. W chwili obecnej prowadzi własną firmę konsultingową specjalizującą się w transakcjach międzynarodowych i sprawach regulacyjnych, w tym w chińskim biznesie i sprawach związanych z IP. Jego doświadczenie obejmuje pomoc firmom rozpoczynającym działalność gospodarczą w Chinach, doradztwo w zakresie zagranicznych przepisów dotyczących inwestycji bezpośrednich oraz negocjowanie umów joint venture. Doradza również w różnych aspektach chińskiego prawa autorskiego, tajemnic handlowych, znaków towarowych, a także negocjuje umowy licencyjne, produkcyjne i dystrybucyjne związane z operacjami w Chinach. Ukończył Harvard Law School (LL.M.) i Uniwersytet Jagielloński. Studiował na Uniwersytecie Sichuan United (Chengdu, Chiny) i obecnie pracuje nad doktoratem prawa międzynarodowego.

Rejestracja na wydarzenie

Wstęp wolny. Wymagana jest rejestracja pod adresem: https://330519-27.evenea.pl/

Informacji udziela

Magdalena Piskor, email – magdalena.piskor@swp.gda.pl, telefon – 530 932 262.