Rusza program akceleracyjny SharOn Academy, rekrutacja trwa do 30.04.2019

W imieniu Toruńskiej Agencji Rozwoju regionalnego informujemy, że rozpoczął się  nabór do Programu Akceleracyjnego SharOn Academy, realizowanego w ramach projektu SharOn (Opportunities for European Entrepreneurs in the sharing economy) przez TARR S.A. i DeLab przy Uniwersytecie Warszawskim. Projekt finansowany jest ze środków programu Unii Europejskiej COSME.

Dla kogo?

Program kierowany jest do zespołów z całej Polski, posiadającym koncepcję/pomysł na rozwiązanie dedykowane sektorowi ekonomii współdzielenia. Czekamy na zgłoszenia od wszystkich – możecie być grupą znajomych, ale i działającą już firmą chcącą rozwijać swoje produkty czy usługi pod czujnym okiem ekspertów.

Czym jest ekonomia współdzielenia?

To zjawisko związane z technologiami cyfrowymi, dzięki którym tworzą się nowe modele biznesowe oparte na szeroko rozumianej współpracy i wymianie. Służą temu platformy internetowe, które łączą ludzi, umożliwiając im świadczenie usług lub wspólne korzystanie z aktywów, zasobów, czasu, umiejętności lub kapitału, bez przekazywania praw własności.

Przykład? Airbnb, BlaBlaCar, Jadę Zabiorę, czy Polak Potrafi.

Jaki będzie przebieg SharOn Academy?

  • ETAP I: BootCamp – praca nad modelem biznesowym, UX, sprzedażą, marketingiem, prezentacją i finansami.
  • ETAP II: Mentoring – 10 godzin indywidualnych konsultacji z ekspertami w swoich dziedzinach, m.in. Michałem Misztalem, Łukaszem Zgiepem czy Arturem Kurasińskim.
  • ETAP III: DemoDay – 5 najlepszych startupów – po jednym z każdego kraju partnerskiego, zaprezentuje swoje projekty przed międzynarodowym jury oraz potencjalnymi inwestorami na wydarzeniu finałowym – DemoDay w Warszawie.

Co można zyskać?

Nowe umiejętności i kompetencje, dedykowany plan działania z rekomendowanymi kierunkami rozwoju waszego projektu, możliwość nawiązania kontaktów z potencjalnymi partnerami biznesowymi i inwestorami, szansę na networking z kreatywnymi zespołami i wsparcie najlepszych mentorów z m.in. Startup Academy, DivideYou czy Beesfund.

Jak się zgłaszać?

Wystarczy wypełnić formularz dostępny na stronie www.sharonacademy.eu. Pamiętajcie, że musicie mieć zespół i projekt – nad resztą będzie pracować w SharOn Academy!
Formularz będzie aktywny do końca kwietnia – 30.04.2019 r.