PARP: Webinarium: „Pakiet UE VAT w e-commerce”, 15 czerwca 2021 r.

Ośrodek Enterprise Europe Network przy Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości zaprasza przedsiębiorców z sektora MŚP na bezpłatne webinarium pt.: „Pakiet UE VAT w e-commerce”, które odbędzie się 15 czerwca br. w godz. 11:30-13:00.

Wydarzenie poprowadzi Tomasz Biel, doradca podatkowy oraz prawnik, który doświadczenie zawodowe zdobywał w kancelarii prawnej oraz renomowanych spółkach świadczących usługi doradztwa podatkowego, gdzie przeszedł całą ścieżkę kariery – od konsultanta do partnera. Specjalizuje się w zagadnieniach z zakresu podatku od towarów i usług. Uczestnik zagranicznych konferencji z zakresu opodatkowania VAT transakcji międzynarodowych. Wieloletni trener oraz autor licznych publikacji z zakresu prawa podatkowego.

W programie webinarium:

  • Implementacja przepisów dyrektywy Rady (UE) 2017/2455 oraz dyrektywy Rady (UE) 2019/1995 dotyczących tzw. pakietu VAT e-Commerce.
  • Zmiana zasad sprzedaży wysyłkowej – ujednolicenie progu na terenie całej UE.
  • Wprowadzenie nowej definicji transakcji – wewnątrzwspólnotowa sprzedaż towarów na odległość (WSTO).
  • Sprzedaż na odległość towarów importowanych (SOTI).
  • Fakturowanie w przypadku WSTO oraz SOTI.
  • Wprowadzenie szczegółowych zasad rozliczenia podatku w ramach OSS, IOSS oraz USZ.
  • Określenie szczególnego momentu powstania obowiązku podatkowego w przypadku dostaw towarów przez platformy e-commerce.
  • Nałożenie na platformy e-commerce obowiązku prowadzenia dodatkowej ewidencji oraz poboru i zapłaty podatku.

Dlaczego warto wziąć udział?

1 lipca 2021 r. wchodzą w życie przepisy tzw. pakietu VAT e-commerce, które uproszczą obowiązki związane z podatkiem VAT przedsiębiorcom prowadzącym transgraniczną sprzedaż towarów za pośrednictwem platform online. Dzięki tej zmianie, przedsiębiorcy z UE będą mogli skutecznie konkurować na równych zasadach z firmami spoza UE, od których obecnie nie jest pobierany podatek VAT.

Kiedy?

15 czerwca br. godz. 11:30 – 13:00

Jak wziąć udział?

Webinarium jest otwarte i nie wymaga rejestracji. W dniu transmisji uaktywni się poniższy player, w którym obejrzysz materiał – https://www.een.org.pl/component/content/article/70784:webinarium-pakiet-ue-vat-w-e-commerce-15-czerwca

Organizatorem wydarzenia jest PARP w ramach działań Enterprise Europe Network.

Serdecznie zapraszamy.