Kongres 590 to biznesowe forum poświęcone promocji rodzimych produktów i przedsiębiorców, 590 to numer kodu kreskowego polskich produktów. Ideą spotkania jest stworzenie przestrzeni do kooperacji dla przedstawicieli biznesu, nauki i polityki. Stanowi arenę wymiany myśli, poglądów i doświadczeń. „Polska 2030”, czyli jak za 10 lat będzie wyglądała Polska i światowa gospodarka, to hasło przewodnie 5. edycji Kongresu. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości jest partnerem wydarzenia.
Ze względu na pandemię, a w odróżnieniu od poprzednich lat, tegoroczny Kongres odbędzie się w wirtualnie a panele będą transmitowane z warszawskiego studia.
LINK DO OFICJALNEJ STRONY WYDARZENIA: www.kongres590.pl
Aktywności PARP:*
Pierwszego dnia, tj. 21 października:
- godz. 10:15-11:45 – Paulina Zadura, dyrektor Departamentu Analiz i Strategii weźmie udział w panelu dyskusyjnym „Portret polskiego przedsiębiorcy – wyniki badania MŚP w Polsce”,
- godz. 17:30-18:15 – Mikołaj Różycki, zastępca prezesa PARP weźmie udział w panelu dyskusyjnym „Kto wprowadzi Polskę na drogę elektro mobilności?”.
Drugiego dnia, tj. 22 października:
- godz. 10:30-11:00 – Michał Polański, dyrektor Departamentu Wsparcia Przedsiębiorczości weźmie udział w panelu dyskusyjnym „Ekspansja polskich firm za granicą”;
- godz. 12:15-12:55 – Małgorzata Oleszczuk, prezes PARP weźmie udział w panelu dyskusyjnym „Cyfryzacja lekiem na pandemię”.
W trakcie wydarzenia uczestnicy będą mogli skorzystać z wirtualnego stoiska PARP. Indywidualne konsultacje z ekspertami pozwolą dowiedzieć się więcej o aktualnej ofercie Agencji.
Podczas kongresu swoją premierę będą miały również dwa raporty PARP dot. rynku pracy (cykl publikacji „Bilans Kapitału Ludzkiego”):
- „Rozwój kompetencji – uczenie się dorosłych i sektor rozwojowy”,
- „Zarządzanie kapitałem ludzkim w polskich firmach – obraz tuż przed pandemią”.
BKL – zapoczątkowany w 2009 r. – to jeden z największych europejskich projektów badawczych dotyczący rynku pracy, tj. zatrudnienia, adaptacyjności kadr i kompetencji zawodowych. Partnerem projektu jest Uniwersytet Jagielloński w Krakowie.
*Program może ulec zmianie.