Nowy kurs Akademii PARP: „MŚP na rynku kapitałowym”

Rynek kapitałowy to jedna z najważniejszych części gospodarki. To dzięki niemu przedsiębiorstwa mogą pozyskać kapitał na swój dalszy rozwój. Również dzięki rynkowi wolne, niezagospodarowane środki w gospodarce przeznaczane są do wykorzystania w najbardziej perspektywicznych branżach. Warto także pamiętać, że za sprawą rynku kapitałowego setki przedsiębiorstw każdego dnia poddawane są surowej ocenie i krytyce inwestorów, wskutek czego ich wycena może być uznawana za rzetelną.

Jednocześnie, rynek kapitałowy i wszystko co się z nim wiąże, w dalszym ciągu postrzegany jest przez wiele osób jako skomplikowany mechanizm dostępny jedynie dla największych firm, funduszy inwestycyjnych, inwestorów czy po prostu spekulantów.

W jaki sposób można wykorzystać instrumenty rynku kapitałowego do rozwoju własnego, małego biznesu? Jak rozsądnie zaplanować korzystanie z finansowania zewnętrznego oraz wykorzystać możliwości, jakie ono daje? Czym różnią się akcje od obligacji? Czym jest i jak wygląda proces emisji akcji nowej spółki giełdowej? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w nowym, bezpłatnym kursie online Akademii PARP: „MŚP na rynku kapitałowym”.

Nowy kurs przeznaczony jest dla przedsiębiorców, prezesów, członków zarządu i innych osób zarządzających mikro, małymi i średnimi przedsiębiorstwami zainteresowanych pozyskaniem dodatkowego kapitału na sfinansowanie nowych przedsięwzięć w swojej firmie. Kurs zostanie udostępniony w ramach obchodzonego przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii Dnia Przedsiębiorcy, który przypada na 21 czerwca. 

Dzięki udziałowi w kursie „MŚP na rynku kapitałowym”:

  • dowiesz się, jak działa i jakie są podstawowe instrumenty na rynku kapitałowym,
  • będziesz wiedzieć, w jaki sposób firmy z sektora MŚP mogą korzystać z instrumentów rynku kapitałowego,
  • poznasz, w jaki sposób przeprowadzić emisję akcji czy obligacji.

Kurs „MŚP na rynku kapitałowym” ukaże się 21 czerwca 2022 r. na platformie edukacyjnej Akademii PARP. Więcej informacji na temat kursu znajduje się tutaj.

Do końca 2022 roku Akademia PARP planuje opublikowanie jeszcze 10 kursów e-learningowych.

Zapraszamy do śledzenia strony Akademii PARP, na której będą pojawiały się aktualności informujące o datach uruchomienia przyszłych kursów.

Aby nie przeoczyć żadnych treści związanych z kursami, zachęcamy do zapisania się na wybrane kursy e-learningowe już dziś – kliknij tutaj.

Oferta kursów e-learningowych Akademii PARP jest całkowicie darmowa. Ukończenie każdego z kursów online daje możliwość uzyskania certyfikatu bez wychodzenia z domu.

Za:

https://www.parp.gov.pl/component/content/article/81561:nowy-kurs-akademii-parp-msp-na-rynku-kapitalowym