Nowy kurs Akademii PARP: „Efektywność energetyczna w MŚP”

W imieniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości zapraszamy na kolejny kurs Akademii PARP – „Efektywność energetyczna w MŚP”.

Właściwe zastosowanie efektywności energetycznej w przedsiębiorstwie niesie za sobą szereg korzyści, m.in. zwiększenie możliwości produkcji za tę samą cenę, zużycie mniejszej ilości energii do ogrzewania, chłodzenia lub oświetlenia pomieszczeń. Zagadnienie efektywności energetycznej jest szczególnie ważne dla przedsiębiorców, którzy chcą obniżyć koszty eksploatacyjne w swojej firmie oraz dążą do zwiększenia zysków finansowych prowadzonej działalności. Jednak nie wszyscy zdają sobie sprawę ze złożoności oraz kosztów wdrożenia całego procesu. Opłacalne, sprawne wprowadzenie efektywności energetycznej do przedsiębiorstwa wymaga wiedzy. Od czego zacząć wdrażanie proefektywnościowych zmian w gospodarowaniu energią w firmie? Jak bezpiecznie i bez narażania się na straty czerpać z nich największe korzyści?

Wychodząc naprzeciw potrzebom przedsiębiorców oraz pracowników przedsiębiorstw – Akademia PARP zaprasza na bezpłatny kurs online „Efektywność energetyczna w MŚP”, który został przygotowany we współpracy z Krajową Agencją Poszanowania Energii (KAPE). Kurs zawiera praktyczne porady i wskazówki na temat tego, jak krok po kroku przeprowadzić przedsięwzięcie efektywności energetycznej w swojej firmie.

Biorąc udział w kursie „Efektywność energetyczna w MŚP”:

  • zrozumiesz czym jest efektywność energetyczna i audyt energetyczny;
  • dowiesz się, jak zarządzać energią i poprawnie ją monitorować;
  • poznasz bezkosztowe działania prowadzące do oszczędności energii i dopasujesz je do swojej firmy;
  • zaznajomisz się z najbardziej opłacalnymi przedsięwzięciami poprawy efektywności energetycznej w różnych obszarach przedsiębiorstwa;
  • nauczysz się określać opłacalność ekonomiczną przedsięwzięć poprawy efektywności energetycznej;
  • dowiesz się, jakie są możliwe formy wsparcia przedsięwzięć poprawy efektywności energetycznej;
  • będziesz wiedzieć, gdzie szukać informacji o dostępnych narzędziach finansowania.

E-kurs ukazał się 17 grudnia 2020 r. na platformie edukacyjnej Akademii PARP. Więcej informacji na temat kursu znajduje się tutaj.

Oferta kursów online Akademii PARP jest całkowicie darmowa. Ukończenie każdego z kursów online daje możliwość uzyskania certyfikatu przez ich uczestników bez wychodzenia z domu.

Za: https://www.parp.gov.pl/component/content/article/66384:nowy-kurs-akademii-parp-efektywnosc-energetyczna-w-msp