Konferencja on-line „UK is open – poznaj szanse polskich inwestorów na rynku brytyjskim”, 16 lipca 2020 r., godz. 11:00

Scheduled Wpis na blogu Wydarzenia EEN

W imieniu Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Londynie, Polish Business Link, Zagranicznego Biura Handlowego PAIH w Londynie i British-Polish Chamber of Commerce zapraszamy na bezpłatną konferencję on-line „UK is open – poznaj szanse polskich inwestorów na rynku brytyjskim”, która odbędzie się 16 lipca 2020 r. w godz. 11:00 – 14 CET/ 10.00 – 13.00 BST.

REJESTRACJA: https://plus.pblink.co.uk/webinar

Mimo pandemii COVID-19 oraz brexitu, Wielka Brytania wciąż jest krajem niezwykle atrakcyjnym dla inwestorów. Gospodarka brytyjska jest jedną z największych i najbardziej wpływowych gospodarek na świecie. Rusza konferencja online dla wszystkich zainteresowanych brytyjskim rynkiem.

Wielka Brytania to centrum rynków kapitałowych oraz doskonały punkt startu do wejścia na rynki globalne, tj. Ameryka Północna czy Bliski i Daleki Wschód. Mimo trudów, z jakimi zmaga się teraz kraj, wielu Polaków wciąż chętnie inwestuje na Wyspach. Polscy przedsiębiorcy działają na zasadach greenfield lub brownfield, łączą swoje firmy z firmami z UK lub przejmują brytyjskie przedsiębiorstwa.

Zgodnie z danymi GUS, opracowanymi w 2019 roku, wartość polskich towarów eksportowanych do Wielkiej Brytanii wyniosła 14,1 mld euro – to plasuje ten kraj na trzecim miejscu wśród największych odbiorców polskich produktów. Brexit i związane z nimi nowe procedury celno-podatkowe z pewnością utrudnią nieco współpracę, nie warto jednak z niej rezygnować. 

Najlepszym rozwiązaniem w tej sytuacji będzie produkcja i sprzedaż bezpośrednio na miejscu. Są firmy, które już to zrobiły i chcą przekazać swoją wiedzę innym.

Już 16. lipca odbędzie się konferencja online – „Szanse polskich inwestorów na rynku brytyjskim”. Webinar skierowany jest do polskich przedsiębiorców, którzy rozpatrują, także w dalekiej perspektywie, inwestycje w Wielkiej Brytanii.

Konferencja powstała we współpracy Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Londynie z Polish Business Link, Zagranicznym Biurem Handlowym PAIH w Londynie i British-Polish Chamber of Commerce.

– Londyn nadal jest globalny i otwarty na wszystkich – mówi Michael Dembiński, główny doradca w British-Polish Chamber of Commerce. – Z punktu widzenia administracyjnego, Londyn bardzo chętnie wita przedsiębiorców. Tak jest od lat i brexit niewiele teraz zmienia w tej sferze. Gdyby kraj zamknął się na inwestorów, byłoby to bardzo niekorzystne gospodarczo dla Wielkiej Brytanii.

Webinar odbędzie się w języku polskim. Będzie podzielony na trzy części: dwa panele dyskusyjne oraz networking. Na konferencji pojawiają się eksperci z rządowych instytucji z Polski i Wielkiej Brytanii, specjaliści z banków inwestycyjnych, a także przedstawiciele kancelarii prawniczych i firm zajmujących się obsługą przedsiębiorstw.

– Chodzi o przybliżenie potencjału tutejszego rynku, który jest ogromny – tłumaczy Bartłomiej Kowalczyk założyciel i dyrektor PBLINK, współorganizator wydarzenia. – Wyjaśnimy sposoby wejścia na rynek i przedstawimy możliwe do pozyskania metody finansowego wsparcia – zarówno ze strony polskiej, jak i brytyjskiej. Na webinarze pojawiają się także polskie firmy z UK, które już osiągnęły bardzo duży sukces – opowiedzą o swoich doświadczeniach i planach na przyszłość.

Konferencję zwieńczy sesja networkingowa, na której będzie można nawiązać wartościowe kontakty biznesowe. Wiedza pozyskana w ramach szkolenia będzie cenna dla wszystkich poważnie zainteresowanych inwestycjami w Wielkiej Brytanii.